Czy bursztyn może być lekarstwem?

Czy bursztyn może być lekarstwem?

28 czerwca 2018 Wyłącz przez Ignacy
www.pietuchy.pl

Leczenie przy wykorzystaniu właściwości bursztynu jest metodą bardzo starą, znaną już od wielu pokoleń. W jakich przypadkach stosuje się go obecnie? Jedną z najpopularniejszych form bursztynowych lekarstw jest nalewka.

Pije się ja głównie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ludzie najczęściej łapią przeziębienia i grypę. Nalewka z bursztynu jest stosowana także w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych i nerek, w leczeniu wrzodów żołądka oraz dwunastnicy.

Miksturą z bursztynu zaleca się także nacierać plecy oraz klatkę piersiową w przypadku zapalenia płuc i oskrzeli. Ta metoda pomoże także w walce z gorączką.

Specyfik ten jest też zalecany w przypadku chorób nerek. Wówczas zaleca się, aby chory kilka kropel nalewki codziennie wcierał w nadgarstki, skronie, kark oraz środek stóp, gdyż to właśnie tam znajdują się punkty odpowiedzialne za funkcjonowanie nerek.

Nalewkę wykorzystuje się też przy migrenach i bólach głowy, wtedy jest także wmasowywana w skronie. Posmarowanie stawów ma natomiast łagodzić bóle reumatyczne.