Krizzcode.com

Czy bursztyn może być lekarstwem?

Leczenie przy wykorzystaniu właściwości bursztynu jest metodą bardzo starą, znaną już od wielu pokoleń. W jakich przypadkach stosuje się go obecnie? Jedną z najpopularniejszych form bursztynowych lekarstw jest nalewka.

Pije się ja głównie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ludzie najczęściej łapią przeziębienia i grypę. Nalewka z bursztynu jest stosowana także w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych i nerek, w leczeniu wrzodów żołądka oraz dwunastnicy.

Miksturą z bursztynu zaleca się także nacierać plecy oraz klatkę piersiową w przypadku zapalenia płuc i oskrzeli. Ta metoda pomoże także w walce z gorączką.

Specyfik ten jest też zalecany w przypadku chorób nerek. Wówczas zaleca się, aby chory kilka kropel nalewki codziennie wcierał w nadgarstki, skronie, kark oraz środek stóp, gdyż to właśnie tam znajdują się punkty odpowiedzialne za funkcjonowanie nerek.

Nalewkę wykorzystuje się też przy migrenach i bólach głowy, wtedy jest także wmasowywana w skronie. Posmarowanie stawów ma natomiast łagodzić bóle reumatyczne.