Krizzcode.com

Czy mamy wizję naszego ślubu?

biżuteria z grawerem

Im łatwiej jest nam sobie wyobrazić nasz ślub, im łatwiej jest nam powiedzieć, co byśmy chcieli mieć w tym dniu, czego byśmy nie chcieli, tym z pewnością łatwiej będzie nam to wszystko zorganizować. Jeśli wiemy, że chcemy mieć bardzo duże wesele, ze sporą ilością gości, to od razu będziemy wiedzieli, że na nasz ślub i wesele potrzebujemy sporego kościoła i sali, gdzie wszyscy będą mogli się spokojnie zmieścić, nie obijając się o siebie. Jeśli wiemy, że kochamy stare samochody i właśnie takich zabytkiem chcemy jechać do ślubu, to poszukiwanie odpowiedniego wozu również będzie łatwiejsze, ponieważ odpadną wszystkie nowe samochody.

A jeśli jeszcze znamy konkretną markę tego auta, które chcielibyśmy wynająć na ten dzień, to już w ogóle te poszukiwania będą łatwiejsze i przebiegną znacznie sprawniej.

Nie zawsze wizje są spójne

Oczywiście czasami zdarza się, że zarówno panna młoda, jak i pan młody mają podobne wizje co do tego, jak ma wyglądać ich ślub i wesele. Wówczas wiele spraw jest ułatwionych, bo znacznie szybciej podejmują oni ostateczne decyzje, nie dochodzi do sporów, a często nawet nie ma konieczności pójścia na kompromis, bo para jest niezwykle zgodna.

Niestety, często jest tak, że młodzi mają dwie różne wizje swojego ślubu. Jedna strona chce coś skromnego, druga chce coś wystawnego. Jedna chce iść w stronę tradycji, drugą bardziej pociąga nowoczesność.

W takich momentach zorganizowanie ślubu, który będzie powodem do radości dla obydwóch stron i sprawienie, że nie pokłócą się podczas przygotowań i nie rozejdą w gniewie, z pewnością nie będzie należało do najłatwiejszego zadania, ale nie oznacza to, że nie jest to możliwe. Warto więc przyjrzeć się temu, jakie mamy tutaj możliwości, jakie mamy wizje tego niezwykłego dnia i w jaki sposób możemy to wszystko ze sobą połączyć.

Zawsze możemy szukać inspiracji

Jeżeli nie mamy swojej wizji, albo nasze wyobrażenie znacznie różni się od tego, jakie ma nasz partner, to warto popatrzeć na różnego rodzaju inspiracje.

Może się okazać, że jeśli będziemy je przeglądali wspólnie, to łatwiej będzie nam dojść do porozumienia, łatwiej będzie nam znaleźć coś, co spodoba się obydwu stronom. Poza tym, sprawdzając takie inspiracje ślubne, czy to podczas różnego rodzaju targów czy w specjalnych magazynach poświęconych tej tematyce, możemy trafić na jakieś rozwiązania, o których sami byśmy nie pomyśleli. Może się wówczas okazać, że to właśnie taka propozycja, okaże się być dla nas strzałem w dziesiątkę.

Nawet jeśli główni zainteresowani zupełnie inaczej wyobrażali sobie swój ślub, to nie oznacza, że nie będą mogli dojść do porozumienia. Wystarczy odrobina chęci, dobrej woli, otwarcia się na drugą stronę i poszukania rozwiązań, które będą przemawiały do każdego z nich. W tym zawsze mogą nam pomóc profesjonaliści w tej dziedzinie.