Krizzcode.com

Do przygotowywania ślubu należy podejść na spokojnie

W większości przypadków ślub to ważne wydarzenie. Nic więc dziwnego, że jego organizacja niejednokrotnie jest powodem wielu nerwów i nieporozumień. Jednak w miarę naszych możliwości możemy postarać się to zmienić, a przynajmniej ograniczyć stres, jaki się tutaj pojawia. Przede wszystkim, żeby podejść na spokojnie do organizowania ślubu, musimy mieć na to jak najwięcej czasu. Tak, abyśmy mogli na spokojnie wszystko porównać i zdecydować, która z proponowanych ofert będzie dla nas najlepsza. Jeśli mamy więcej czasu na organizację tego wydarzenia, to mamy również więcej czasu na przedyskutowanie różnych możliwości i spokojne dojście do kompromisu. Jeśli mamy na jakiś temat odmienne zdanie, to presja czasu, która wiąże się z koniecznością podjęcia szybciej decyzji, z pewnością nie będzie najlepsza.

Nie bójmy się pytać i szukać porady

Zazwyczaj ślub organizuje się tylko raz w życiu, dlatego też trudno jest mówić o posiadaniu w tym zakresie doświadczenia. No chyba, że zajmujemy się ich profesjonalnym organizowaniem i proponujemy swoje usługi innym ludziom. Jednak większość młodych par nie ma zbyt wielkiego pojęcia o organizowaniu ślubu, co może dodatkowo potęgować stres związany z całą tą sytuacją.

Dlatego też, jeśli czegoś nie wiemy, to zawsze warto szukać rady u kogoś, kto już organizował swój ślub. Może taka osoba zwróci naszą uwagę na coś, o czym my na początku nie pomyśleliśmy? Może podpowie jak coś można zorganizować lepiej, ciekawiej, łatwiej? Oczywiście nikt nie mówi, że musimy zrobić tak jak nam radzą, możemy z tego zrezygnować, albo możemy taką radę dopasować bardziej pod siebie. Jednak jeśli mamy taką możliwość, to z pewnością warto rozmawiać na temat ślubu z osobami, które już przez to przechodziło i uczyć się na ich błędach. Wówczas też może się okazać, że podejdziemy do tego wszystkiego znacznie spokojniej.

Czasami warto się zatrzymać

Im bliżej jest do dnia ślubu, im więcej decyzji trzeba podjąć i więcej spraw dopilnować, tym bardziej nerwowo może zacząć się robić. Wówczas nietrudno o rozdrażnienie, kłótnie, wzajemne pretensje, które popsują nam nie tylko samo przygotowanie do ślubu, ale również mogą zakończyć się zerwaniem zaręczyn. Dlatego też, jeśli czujemy, że to całe przygotowywanie ślubu zaczyna nas przytłaczać, że podchodzimy do niego zbyt nerwowo, że za chwilę wybuchniemy i powiemy o parę słów za dużo, to powinniśmy poszukać sposobu na wyciszenie. Może warto dać sobie chociaż jeden dzień, podczas którego w ogóle nie będziemy poruszali tematu ślubu, kiedy to wybierzemy się na jakąś wycieczkę, albo chociaż na dłuższy spacer? Możemy iść sami, możemy iść z partnerem. Może się okazać, że takie wyciszenie pozwoli spojrzeć na wszystko z większym spokojem i wyciszeniem. Warto się zastanowić, co zrobić, aby z jak największym spokojem podejść do organizowania ślubu.

Może się wówczas okazać, że jest to łatwiejsze niż początkowo sądziliśmy.