Krizzcode.com

Dopalanie DPF

www.nobleinstruments.pl

Jedynie oczyszczony filtr cząstek stałych w układzie wydechowym samochodu zapewni odpowiednią pracę całego układu. To ważna kwestia, jaką należy mieć na uwadze. Dostępne w tym zakresie rozwiązania zaliczają się do standardowych. Filtry DPF czy też APF są montowane w pojazdach działających w oparciu o paliwa płynne – w praktyce chodzi o diesla i benzynę. Wszystkie maszyny bez wyjątku generują wraz ze spalaniem paliwa cząsteczki niebezpiecznych dla organizmów żywych substancji chemicznych. Mowa zwłaszcza o metalach ciężkich oraz innych związkach, jakie mogą w krótszej lub dłuższej perspektywie czasowej prowadzić do degradowania materii organicznej. Auto z niesprawnym filtrem zanieczyszcza powietrze, jakim oddycha każdy z nas.

Trzeba więc czuwać nad jego działaniem. Czynnością, którą trzeba co jakiś czas realizować jest czyszczenie DPF Wrocław, czyli po prostu wypalanie sadzy odkładającej się w filtrze w toku jego codziennej pracy. Im więcej jeździmy, tym sadzy jest więcej. Zostaje ona zatrzymana przed wydostaniem się na zewnątrz, a jednocześnie absorbuje groźne dla przyrody związki. Należy zadbać o pełną efektywność filtrów oraz utrzymanie ich drożności, a droga do tego prowadzi poprzez oczyszczanie ich. Proces dopalania eliminuje sadzę i do pewnego stopnia da się to robić we własnym zakresie w czasie normalnego użytkowania pojazdu.

Fachowcy oczyszczą filtr szybko i skutecznie

Wielu ekspertów zaleca kierowcom, aby raz na jakiś czas skorzystać z drogi szybkiego ruchu i jechać samochodem z większą prędkością.

Wtedy właśnie można dopalić sadzę. Oznacza to, że proces ten zachodzi poniekąd cały czas i w pewnych przypadkach może to wystarczyć, aby zapewnić filtrowi dobre działanie. Jeśli jednak złogi są zbyt obfite, a samodzielne działania nie przynoszą efektów, lepiej jest odwołać się do możliwości oferowanych przez profesjonalne serwisy. Tam wykorzystywane są dodatkowe specjalistyczne akcesoria, które wspomagają proces. Efektywne dopalanie DPF jest możliwe między innymi po podłączeniu do elektroniki auta specjalnej aparatury diagnostycznej. Po wprowadzeniu odpowiedniej komendy i uruchomieniu silnika na wysokich obrotach, eliminacja sadzy przebiega zdecydowanie szybciej. Jeśli zatem nie ma możliwości pozbycia się jej nadmiaru w toku normalnego użytkowania, pomoc serwisu realizującego stosowne usługi jest naturalnym posunięciem.

Aktualnie urządzenia filtrujące tego typu działają w zdecydowanej większości pojazdów poruszających się na drogach. Kwestia nie dotyczy aut zasilanych energią elektryczną, ponieważ nie generują one spalin.