Krizzcode.com

Dziecko, a programy edukacyjne

Programy edukacyjne dla dzieci w telewizji są, ale niestety jest ich mało i najczęściej w godzinach przedpołudniowych. Dzieci, które są w tym czasie w szkole nie mają możliwości obejrzenia programu, który by je interesował.

Co zrobić, aby dziecko miało możliwość przyswajania wiedzy z mediów? Niektórzy rodzice po prostu nagrywają programy, które są interesujące dla ich pociech. Jeżeli nie masz możliwości nagrywania z pomocą przyjdzie Ci Internet! Otóż większość programów telewizyjnych ma swoje strony internetowe, na których można oglądać już wyemitowane programy.

Tak samo jest z radiowymi audycjami – większość z nich można odsłuchać na specjalnej stronie internetowej. Jeżeli chcesz kupić dziecku drogi program komputerowy, który ma pomóc mu w zdobywaniu wiedzy, a krucho z finansami – popytaj znajomych, czy nie mają zbędnych programów u siebie w domu.

Na przykład jeżeli dziecko twoich znajomych, uczyło się języka angielskiego na poziomie podstawowym – po kilku latach prawdopodobnie płyta z programem nie będzie mu potrzebna, ze względu na zbyt niski poziom!.