Krizzcode.com

Hulajnoga czy rowerek biegowy – jaki pierwszy pojazd dla dziecka?

Bez względu na to, czy zastanawiamy się nad wyborem hulajnogi czy rowerka biegowego, najważniejsze będzie to, aby tego typu sprzęt, nasze dziecko otrzymało w momencie, gdy będzie się już pewnie poruszało i będzie umiało zachować równowagę. To też oznacza, że dopiero wówczas możemy się zastanawiać co będzie lepsze, hulajnoga czy rowerek biegowy. Jedno i drugie ma nam wiele do zaproponowania, dlatego warto się na spokojnie zastanowić, które rozwiązanie będzie tym najlepszym, na pierwszy pojazd naszego dziecka – Sklep Bikeovo.

Hulajnoga czy rowerek biegowy – co brać pod uwagę

Przede wszystkim warto się zastanowić, co może sprawić więcej radości naszemu dziecku, hulajnoga czy rowerek biegowy. W pierwszym przypadku dziecko się odpycha i jedzie stojąc, w drugim cały czas siedzi, ale jednocześnie też porusza nogami. Dodatkowo warto mieć świadomość, że w przypadku rowerka biegowego może rozwijać znacznie większe prędkości, a to oznacza, że musimy się zastanowić, czy będziemy w stanie za nim nadążyć, aby zapewnić mu bezpieczeństwo.

Przymierzmy dziecko do hulajnogi i rowerka biegowego

Jeśli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy pozwolić dziecku na przejechanie się hulajnogą i rowerkiem biegowym.

Wówczas samo będzie mogło nam powiedzieć, który pojazd bardziej mu odpowiada i który chciałoby mieć. Jeśli nie możemy się zdecydować hulajnoga czy rowerek biegowy, a możemy sobie pozwolić na zakup obydwóch, to powinniśmy tak zrobić. Wówczas dziecko będzie wybierało to, na co będzie miało ochotę w danym momencie. Jeśli chcemy kupić tylko jeden pojazd i nie do końca jesteśmy przekonani który, to warto zobaczyć na modele, które będą nam oferowane. Czasami hulajnoga jednym ruchem może się zamienić w rowerek biegowy, jeśli ją odpowiednio obrócimy. Wówczas dziecko będzie mogło jechać, odpychając się nogami i jednocześnie siedząc. Dlatego też warto się zastanowić, czy właśnie taka propozycja na początek nie będzie tą najlepszą dla naszej pociechy.

Im więcej modeli sprawdzimy, tym łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję.