Krizzcode.com

Jak przebiega ciąża?

www.innogenerator.pl

Ciąża jest wielką zmianą w życiu. Po narodzinach dziecka każda dziedzina naszego codziennego funkcjonowania wygląda zupełnie inaczej niż przed jego pojawieniem się na świecie. Przyszli rodzice mają aż 9 miesięcy na przygotowanie się do tej ogromnej zmiany i wyzwania, któremu będą musieli sprostać. Jak przebiega ciąża od zapłodnienia do porodu?

Krótki opis długich 9 miesięcy

Pierwsze trzydzieści dni pod sercem mamy, oznacza dla dziecka wykształcenie serca oraz początków układu nerwowego i krwionośnego.

Ciężarna nie widzi jeszcze wielkich fizycznych zmian w swoim wyglądzie, jednak zaczyna cierpieć na nudności i zmęczenie. W drugim miesiącu znacznie bardziej dostrzegalne są zmiany nastroju matki. Na jej ciele, szczególnie w okolicy brzucha i piersi pojawiają się jasnoniebieskie kreski, które oznaczają znacznie większy transport krwi ciężarnej. Jest to czas bardzo intensywny dla rozwoju maluszka, który w każdej minucie zyskuje nowe komórki.

Wybierając się na badanie ginekologiczne można posłuchać jak bije jego serce. Istnieje przekonanie, że najważniejszym okresem są pierwsze trzy miesiące. W pierwszym trymestrze dochodzi też do ostatecznego wykształcenia się narządów. Ciało dziecka również zaczyna przybierać coraz lepsze kształty i rośnie.

Mama z pewnością zmieni kilka ubrań, bowiem w tym czasie pojawia się już brzuszek. Kolejne trzy miesiące będą powodowały coraz większy jego wzrost i ciąża stanie się rzeczywiście widoczna. Znikną mdłości, a pojawi się apetyt. Poza tym matka zacznie wyczuwać ruchy dziecka.

Ostatni trymestr to powrót nieprzyjemnych dolegliwości , które tym razem oznaczają opuchniecie kostek, ból kręgosłupa i uczucie świądu na powierzchni skóry brzucha. Im bliżej rozwiązania tym bardziej odczuwalne są skurcze zapowiadające poród.