Krizzcode.com

Media dla dzieci

www.ksrutkowski.pl

Elektronika na dobre zagościła w naszym życiu. Radio towarzyszy nam w samochodzie, telewizja podczas gotowania, a z Internetu możemy korzystać w każdej wolnej chwili przez komórkę, tablet lub laptopa.

Nie dziwi zatem, że media, które towarzyszą dorosłym przez całą dobę, proponują coraz więcej programów edukacyjnych także dzieciom. Hasło „nauka przez zabawę” jest nadal aktualne.

Propagują je pedagodzy, którzy uważają, że jest to jedna z najlepszych metod nauczania. O czym należy pamiętać podczas wyboru odpowiedniego programu edukacyjnego? Przede wszystkim o wieku dziecka.

Wiedza, którą będą zdobywać w ten sposób najmłodsi, powinna być odpowiednia do ich wieku. Warto obserwować dzieci i wybrać takie programy, które będą nie tylko kształcić, ale przede wszystkim pobudzać kreatywność.

Dziecko, które zostanie zaintrygowane ciekawym programem, będzie kreatywniejsze i chętnie będzie szukać kolejnych informacji na dany temat. Im wcześniej twoja pociecha odkryje, co tak naprawdę ją interesuje, tym szybciej podejmie decyzję, które umiejętności chce rozwijać w szkole.