Krizzcode.com

Naturoterapia ze wschodu

Naturoterapia to nie tylko leczenie współczesnych chorób za pomocą różnego rodzaju mieszanek ziołowych. To również korzystanie z mądrości i dorobku medycyny naszych wschodnich sąsiadów z kontynentu Azjatyckiego. Tradycyjna Medycyna Chińska oraz Tradycyjna Medycyna Tybetańska wzbudzają zainteresowanie zachodnich medyków i zwolenników naturalnych terapii. W poniższym artykule odnajdziesz pigułkę wiedzy na temat Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej.

Metody leczenia z Tybetu Na kontynencie azjatyckim spotka się wiele metod leczenia z wykorzystaniem niekonwencjonalnych środków. Tradycyjną Medycynę Tybetańską zaliczamy do najstarszych z nich wszystkich. Jest ona pokrewna wobecpopularnej Ajurwedy oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Warto podkreślić, że pacjenci w tym typie medycyny są traktowani hilistycznie.

Kiedy zapadają na konkretne schorzenia ich przyczyn szuka się w całym organizmie człowieka oraz w jego otoczeniu. Wirzy się, że ludzie powinni żyć w harmonii z życiodajną energią chii, która zakłócona powoduje powstawanie różnego rodzaju chorób. W Tradycyjnej Medycynie Tybetańskiej można spotkać wyróżnienie aż trzech typów energii, które wpływają na naszą kondycje fizyczną i psychiczną. Zaliczamy do nich Lung, Tripę, Flegme. Odpowiadają one za zaburzenia psychosomatyczne, gorączkę i bóle, a także depresje oraz występowanie otyłości i senności. Większość schorzeń leczy się tutaj metodami takimi jak:

  • Masaże
  • Akupunktura
  • Kompresura
  • Bańki
  • Joga
  • Hydroterapia
  • Moksa

Jeżeli zachodnie metody leczenia zawodzą być może trzeba zwrócić się ku wschodnim praktykom. Istnieje prawdopodobieństwo, że to one idealnie rozwiążą nie pozwalające na sprawne funkcjonowanie schorzenia. Warto pytać o możliwość podejmowania niekonwencjonalnych terapii.

Ponieważ często to one są najlepszym lekarstwem dla organizmu.