Krizzcode.com

Rower musi być dobrany do trasy

www.polandonscreen.pl

Jeżeli mieliśmy już taką możliwość i jeździliśmy rowerem po różnych trasach, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że inaczej się on zachowuje na asfalcie, inaczej na piasku, a jeszcze inaczej będzie nam się nim jeździło podczas górskich wędrówek. Dlatego właśnie, tak ważne jest to, abyśmy dokładnie się zastanowili, po jakich trasach chcemy przede wszystkim jeździć, oraz czy mają to być wycieczki dla naszej przyjemności, czy może chcemy skorzystać i zapisać się na różnego rodzaju wyścigi?

W górach i na piasku szerokie koła

Nie potrafimy się sami zdecydować, jaki rower będzie dla nas najlepszy? A może nie mamy pewności, który jego typ najlepiej sprawdzi się na nasze trasy? Zawsze o pomoc w wyborze odpowiedniego roweru możemy poprosić specjalistów, a więc sprzedawców takich rowerów.

Oni o nich wiedzą wszystko, a to oznacza, że możemy im zaufać i pozwolić, aby dobrali dla nas odpowiedni rower. Jeśli mamy pewność, że głównie będziemy jeździć po lasach, piaszczystych terenach, że trafią nam się co jakiś czas górki, to powinniśmy zdecydować się na rower, który będzie miał szerokie koła.

Wówczas będziemy mieli pewność, że uda nam się wyjechać nawet z największej hałdy piachu, a co się z tym wiąże, nie będziemy zmuszeni do ciągłego schodzenia z roweru i przeprowadzania go, przez takie miejsca. Dodatkowo taki rower powinien być jak najlżejszy, bo wówczas też, łatwiej będzie nam się wjeżdżało pod różnego rodzaju górki, a to też oznacza, że nie będziemy się aż tak bardzo przy tym męczyć.

Na asfalt koła wąskie

Jeżeli jednak wiemy, że w większości będziemy jeździli po asfalcie, a do tego jeszcze marzy nam się, aby chociaż od czasu do czasu zapisać się na wyścigi, to powinniśmy popatrzeć na koła o wąskich oponach. Wówczas będziemy mieli pewność, że będziemy w stanie bardzo mocno rozpędzić się na takim rowerze, będzie nam łatwiej to uczynić, a to oznacza, że będzie istniała spora szansa, nawet na wygranie takiego wyścigu.

To też oznacza, że musimy popatrzeć jak takie rowery się prezentują, sprawdzić czym one się między sobą różnią, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie wybierzemy taki, na którym dobrze będzie nam się jeździło. Im więcej rowerów ze sobą porównamy, tym większa będzie szansa, że wybierzemy taki, który faktycznie będzie spełniał nasze oczekiwania.

Dodatkowo trzeba powiedzieć, że przy tego typu rowerach, dopasowanie ich do podłoża po którym głównie będziemy się poruszali, jest niezwykle ważne. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że podczas jazdy nie będziemy się męczyć więcej, niż jest to konieczne.