Krizzcode.com

Spędzaj czas z dzieckiem!

www.zabicbobra.pl

W dzisiejszych czasach wielu z nas jest na co dzień zabieganych. Często mamy tyle obowiązków, że czasami trudno jest nam znaleźć chwilę dla siebie, nie mówiąc już o czasie dla naszych najbliższych. Wielu z nas zmuszonych jest przez sytuację ekonomiczną do pracowania na więcej niż jednym etacie, a o ośmiogodzinnym dniu pracy może tylko pomarzyć.

Nierzadko zdarza się, że również część weekendów mamy zajętych przez obowiązki zawodowe. Nawet jeśli zbyt duże natężenie obowiązków jest w naszym życiu okresem przejściowym, to jednak zawsze musimy pamiętać o tym, żeby znaleźć trochę czasu dla dzieci. Zapewne zdają sobie one sprawę z tego, że je kochamy i dlatego staramy się za wszelką cenę zapewnić im godny byt, jednak kiedy przez cały czas nie ma nas w domu, to nie mogą się one czuć z tym dobrze.

Dzieci nas po prostu potrzebują. Bez rodziców ich dzieciństwo nie będzie takie piękne, jak byśmy sobie tego życzyli, a może mieć to również negatywne przełożenie na ich dorosłe życie. Każdy rodzic po prostu musi znaleźć czas dla swojego dziecka i to nie tylko po to, żeby pomóc mu w rozwiązywaniu problemów czy odrabianiu lekcji.

Trzeba również spędzać z dziećmi czas w mniej konstruktywny sposób – zabierać je na spacery czy na wycieczki, bawić się z nimi, grać w gry albo nawet po prostu oglądać wspólnie telewizję. Bliskość rodzica jest bardzo ważna dla dziecka i to nie tylko dla malutkiego dziecka. Również nastolatkowie, chociaż głośno tego nie mówią, lubią spędzać czas ze swoimi rodzicami.